۸ کتاب از دارن هاردی

۸ کتاب از دارن هاردی 

۸ کتاب از دارن هاردی دارن هاردی، سردبیر سابق مجله‌ی موفقیت، کارآفرین و نویسنده موفق کتاب‌های پرفروش آمازون و نیویورک تایمز است که اثر توصیه‌ها و راه‌کارهای او در دستیابی به موفقیت در کسب‌و‌کارها اثبات شده است. هاردی اولین شغل خودش را در هجده سالگی آغاز کرد و اکنون بالغ بر ۲۵ سال است که از چهره‌های شناخته شده‌ی رسانه در زمینه مشاوره کسب‌و‌کار است.

شهرت وی بیشتر به دلیل انتشار کتاب اثر مرکب است که علاوه بر کسب‌و‌کار در همه‌ی زمینه‌های ممکن به شخصیت انسان‌ها و پیشرفت آنان کمک شایانی می‌کند. کتاب‌های هاردی نسخه‌های پیچیده ریاضیات نیستند. قدم‌های کوچکی هستند که به قول او با ترکیب در طول زمان آثار شگرف در زندگی انسان‌ها می‌گذارند.

در این پست ۸ کتاب از این نویسنده موفق را معرفی کرده‌ایم. اگر در حال ایجاد کسب‌و‌کار جدیدی هستید. اگر می خواهید در شغل فعلی‌تان موثر باشید و به موفقیت در روابط شخصی خودتان فکر می‌کنید، این پست را بخوانید. حتما کتابی مناسب احوال خود پیدا می‌کنید.

اثر مرکب

اثر مرکب

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

حقیقت این است که شما تنها داستان موفقیت یک برنده را می‌خوانید، اما از میلیون‌ها بازنده سخنی نمی‌شنوید. روان شناس دانشگاه هاروارد، استاد نیل گیلبرت می‌گوید: اگر به بازندگان قرعه کشی‌ها ۳۰ ثانیه زمان داده شود که در تلویزیون اعلام کنند «من برنده نشدم»، حدود ۹ سال طول خواهد کشید تا تمام بازندگان یک مسابقه این جمله را بیان کنند.

کتاب اثر مرکب به ما نشان می‌دهد که چگونه با توجه به کوچک‌ترین تصمیماتمان، تأثیر جمعی‌شان بر ما، می‌توانیم تغییرات ماندگاری را رقم بزنیم. اینجا به دنبال حرکت نیستیم، بله سوزش ذره ذره می‌خواهیم. نویسنده این کتاب، دارن هاردی، به ما می‌آموزد که با قبول مسئولیت زندگی خودمان، می‌توانیم عادت‌هایمان را تغییر دهیم و زندگی موفق‌تر، رضایت­بخش تر و شادتری را بسازیم. کتاب اثر مرکب و مضمون و هدف گذاری آن به نحوی است که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخور نیازش از آن بهرمند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. تا آنجا که نویسنده در مقدمه کتاب ادعایی بزرگ می‌کند و می‌گوید: مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید.

بخوانید: کتاب سه قطره خون؛صادق هدایت

دیوانگان ثروت ساز

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

بسیاری از افراد به‌خصوص جوانان در فکر به راه انداختن کسب‌وکار خودشان هستند. اما قرار گرفتن درمسیری پرچالش و سخت سبب می‌شود خیلی از افراد از رسیدن به آرزویشان دست بکشند. مسیر موفقیت راهی پرپیچ‌ و خم است که هر فرد طی آن بارها با شکست روبه‌رو می‌شود ولی بالاخره به رویایش دست پیدا می‌کند. کتاب “دیوانگان ثروت ساز” اصول زندگی در دوران جدید است.

دورانی که در آن از عصر انبوه سازی صنعتی خبری نیست و وعده ای داده نشده که برای اشخاص، امنیت شغلی و به تبع آن امنیت زندگی فراهم آورد. به نوعی بازگشته ایم به یک قرن قبل جایی که در آن چندان از استخدام های انبوه و جامعه ی حقوق بگیر خبری نبود و نه از کار بدون ریسک با حقوق سرماه. مسئولیت زندگی به معنای واقعی و عیان بر دوش خودمان بود و این ماییم که گلیم زندگی مان را آب بیرون بکشیم. باید نه مثل پدران که مثل پدربزرگانمان و ای بسا پدران پدربزرگانمان زندگی کنیم که در آن هر فرد، خودش یک کارفرما و کار آفرین بود و امنیت زندگی خود و خانواده اش را برعهده داشت.

بخوانید:معرفی کتاب پس از تو از جوجو مویز

قطار سرعت به سوی ثروت

قطار سرعت به سوی ثروت

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

وحشت کارآفرینی شوید، حتماً در صندلی جلو بنشینید! شما در سفر زندگی خود با کتاب ماجراجویانه و جدید دارن هاردی همسفر هستید و این کتاب برای کسانی است که رویای رسیدن به تجارتی شخصی را دارند. بلیت خود را تهیه کنید.

قطار سرعت به سوی ثروت اثری از نویسنده‌ی محبوب کتاب‌های خودپروری و موفقیت، «دارن هاردی»، است. این کتاب برای کسانی نوشته شده که تازه کسب و کار خود را شروع کرده‌اند یا قصد راه‌اندازی آن را دارند. لحظه سوار شدن به قطار پرسرعت کارآفرینی همین حالاست و این یک انتخاب است. انتخابی که فقط شما انجامش می‌دهید. روبه‌روی باجه بلیت‌فروشی ایستاده‌اید. می‌توانید فرصت را غنیمت بشمارید و بلیت بخرید یا می‌توانید برگردید و آن‌جا را ترک کنید.

کتاب حاضر درباره‌ یادگیری استفاده‌ موفقیت‌آمیز از قطار هوایی پرسرعت کارآفرینی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

شما دیوانه هستید! درست است. دیوانه. من هم دیوانه هستم. فکر نکنید توهین کردم، این نوعی تعریف است. همه کسانی هم که روی جلد نشریه موفقیت دیده‌اید، دیوانه‌اند. در واقع دیوانه‌اند و به احتمال زیاد به همان دلیل عکس آن‌ها روی جلد نشریه موفقیت چاپ شده است. اجازه دهید کلمه‌ دیوانه را تعریف کنیم.

دیوانه به کسی می‌گویند که به‌طور غیرعادی به موضوع خاصی خوشبین و علاقه‌مند است. اگر این تعریف مناسبی برای کارآفرین نیست، پس چه تعریفی مناسب آن است؟ بدون شک باید به‌طور «غیرعادی خوشبین» و به‌شدت مشتاق سوار شدن به قطار ثروت‌ساز باشید. اغلب افراد جرأت ندارند وارد این قطار وحشتناک شوند؛ اما شما شجاعتش را دارید و دقیقاً به‌همین دلیل است که شما را دیوانه می‌نامند.

بخوانید: معرفی کتاب پس از تو از جوجو مویز

مرد واقعی

مرد واقعی

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

برای معرفی این کتاب تنها یک جمله کافی است که روی جلد این کتاب هم آمده است، مرد واقعی اثر دارن هاردی یک کلاس درس برای یادگیری اثرگذاری بیشتر و موفقیت شماست. در ادامه توضیحات دارن هاردی در مورد آن چیزی که نوشته را قرار داده‌ایم:

می‌خواهیم از این دوره بگذریم و به یک رنسانس برسیم؛ تولدی دوباره را تجربه كنیم، از خواب غفلت بیدار شویم، بصیرت زیادی به‌دست آوریم و مسائل مختلف را عمیق‌تر درک كنیم. با این تولد دوباره می‌توانید به برتری واقعی دست پیدا كنید؛ نه این‌كه فقط عطش نفس بشری‌تان را سیراب كنید، بلكه واقعاً به جایگاه برتری برسید.

نویسنده در کتاب پیش رو علاوه بر یاد کردن از مرد بودن به عنوان یک امتیاز، از مسئولیت هایی یاد می کند که مردان تا کنون در عمل به آن ها ناموفق بوده اند. او به بیان روش هایی موثر و کاربردی جهت تقویت مردانگی در هم جنسان خود می پردازد و آن ها را به دفاع و حفاظت از اطرافیان و ایجاد حس امنیت در زنان دعوت می کند.

بخوانید:

امسال تکرار نخواهد شد

امسال تکرار نخواهد شد

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

دارن هاردی در کتاب امسال تکرار نخواهد شد، به شما نشان خواهد داد که چگونه در عرض چند ماه به آنچه دیگران یک عمر طول می کشد تا به آن دست یابند، برسید. اگر جاه‌طلب و برای طراحی مجدد آینده خود مشتاق هستید، برنامه‌های این کتاب برای شماست. امسال تکرار نخواهد شد، سیستمی اثبات شده برای دستیابی به اهداف بزرگ است. این یک کارگاه عملی خلق موفقیت است ! قبل از هر چیزی ابتدا لازم است بدانید که بزرگی و موفقیت ژنتیکی نیست. چیزی به نام نبوغ ذاتی وجود ندارد !  یعنی همه ما می‌توانیم یک نابغه باشیم و در هر حوزه‌ای از زندگی خود به موفقیت برسیم. تنها و تنها اگر به این پیشرفت هدفمند تن دهیم!  دارن هاردی در این کتاب به شما خواهد گفت که چگونه می توانید با رعایت نکاتی ساده اما مهم ، به موفقیت های بسیاری دست یابید و تبدیل به یکی از افراد موفق شوید

” هر وقت از من می‌پرسند، اولین عاملی که موجب موفقیتم شده است چه بوده؛ به‌سرعت پاسخ می‌دهم:

توانایی در تنظیم کردن امور و استمرار و تلاش برای به دست آوردن اهداف بزرگ، عامل موفقیت من بوده است. ”

بخوانید

استثنا باشید

استثنا باشید

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

کتاب استثنا باشید حاوی جدیدترین نکات نویسنده کتاب پرفروش اثر مرکب، دارن هاردی برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما از جمله افرادی هستید که واقعاً می‌خواهید زندگی‌تان برای همیشه تغییر کند، این کتاب مخصوص شماست. هر کدام از ما یک مخلوق بی‌نظیر هستیم؛ یک استثنا، کسی که می‌تواند خود، زندگی‌، خانواده و دنیایش را تغییر دهد! این تعارف نیست، حقیقتی است که آن را از یاد برده‌ایم.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

” اگر نگاهی به عکس‌های روی جلد مجلۀ موفقیت بیندازید خواهید دید که هیچ‌کدام از آن‌ها معجزه نکرده‌اند. هیچ‌یک برای پیروزی یک جهش بزرگ انجام نداده است. آن‌ها اقدامات ناگهانی و بی‌پروا نداشته‌اند. این باور نادرست بسیاری از مردم در مورد موفقیت‌های بزرگ است، آن‌ها بر این باورند که جاه‌طلبی به معنای این است که بپری و امیدوار باشی که اتفاقی برای تو رخ ندهد.

موفقیت‌های بزرگ با جسارت رخ خواهند داد نه با دیوانگی! اگر برای رسیدن به موفقیت می‌خواهید چشمانتان را ببندید، تمام شجاعت خود را جمع کنید و جلو بروید، لطفاً دست نگه دارید، زیرا با چشمان بسته ناگهان به مانعی برخورد خواهید کرد که تمام زندگی شما را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.

بنابراین، افرادی که به موفقیت‌های بزرگ رسیده‌اند، جهش ناگهانی و بی‌پروا نکرده‌اند بلکه جهش‌های ذره‌ای داشته‌اند”

بخوانید: ۱۰ کتاب پر فروش روانشناسی برای شناخت بهتر خود

بهترین سال زندگی شما

بهترین سال زندگی شما

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

بهترین سال زندگی شما به قلم دارن هاردی، یک سیستم اثبات شده برای دستیابی به اهداف بزرگ است که نشان می‌دهد چطور به چیزی که دیگران یک عمر در تلاشند تا به آن برسند می‌توان در عرض چند ماه دست یافت؟ تمام انسان‌ها آرزوها و اهداف ارزشمندی دارند و مرتب در تلاشند تا به آن‌ها دست پیدا کنند. آیا شما چشم‌اندازی در زندگی خود دارید؟ می‌خواهید چه کسی باشید، برای چه چیزی زندگی کنید و برای چه چیزی بجنگید؟ چه برداشتی از خودتان و آینده‌تان دارید؟ در مورد این سوالات کمی فکر کرده و پاسخ آن را بیابید.

دارن هاردی در این کتاب نشان می‌دهد که به هر چیزی که فکر ‌کنید، در مورد آن به انتظاراتی می‌رسید و براساس قانون جذب آن را در زندگی واقعی خود تجربه می‌کنید.

” من شما را به خوبی می شناسم. شما اهداف بزرگی دارید و می خواهید کاری بزرگ در زندگی تان انجام دهید. شما می خواهید بیشتر از قشر متوسط جامعه داشته باشید، دستاوردهای بیشتری می خواهید، درآمد بیشتری می خواهید و طالب رفاه و ثروت هستید. این را به خوبی می دانم که شما رویایی در سر دارید که دیگران آن را درک نمی کنند و حتی شاید شما را مورد تمسخر قرار دهند. می پرسید از کجا انقدر درباره شخصیت شما مطمئن هستم؟ زیرا شما تصمیم به خواندن این کتاب گرفته اید. من و شما وجه اشتراک زیادی داریم. ”

بخوانید: کتاب‌هایی از نویسندگانی که نوبل برنده شده‌اند

ترن هوایی کارآفرینی

ترن هوایی کارآفرینی

کتابخانه : خرید کتاب با تخفیف

کتاب ترن هوایی کارآفرینی که در سال ۲۰۱۵ در آمریکا به چاپ رسیده است جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون در حوزه کارآفرینی و کسب وکار است و توسط نشریه‌های بسیار معتبری همچون نیویورک تایمز در رتبه بهترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های این حوزه در ۵ سال گذشته معرفی و برای مطالعه توصیه اکید شده است.

دارن هاردی در این کتاب قصد دارد عصاره‌ی دانش و تجربیات خود و ده‌ها کارآفرین موفق دیگر را برای راحت‌ و سریع طی کردن این مسیر در اختیار ما قرار دهد چرا که آگاهی از ملزومات این مسیر می‌تواند به ما کمک کند تا طی این سفر، برای حل هر مشکل، ابزاری در دست داشته باشیم.

نویسنده که این مسیر را بارها رفته و آن را مثل کف دستش می‌شناسد این بار هم مثل کتاب اثر مرکب، اثری کاربردی نوشته است. به همین منظور، کاربرگ‌هایی در انتهای کتاب قرار دارند که به شما کمک می‌کنند با شناخت خود و اهداف‌تان، با اطمینان و چشم‌انداز روشن‌تری وارد این وادی شوید و ترن هوایی کارآفرینی‌تان را به سلامت از فراز و نشیب‌ها بگذرانید. همچنین اگر از قبل کسب‌وکاری را شروع کرده‌اید و به نتایج دلخواه خود نرسیده‌اید، دارن هاردی به شما کمک می‌کند تا در اهداف و شیوه‌ی کارتان تجدیدنظر کرده و ترن هوایی‌تان را به مسیر درستش بازگردانید.