۶ کتاب کاریزما و جذابیت

۶ کتاب کاریزما و جذابیت

۶ کتاب کاریزما و جذابیت همه دوست دارند برای دیگران جذاب و دوست‌داشتنی باشند. فرقی هم نمی‌کند این دیگری اعضای خانواده است یا دوست و همکار و همکلاسی. اصلا داشتن کاریزما در اتوبوس و مترو هم خوب است چه برسد به اینکه پای کار و درس و سخنرانی و جلسه درمیان باشد. شما اگر بهترین طرح و ایده کاری را هم در ذهن داشته باشید و روی کاغذ ثبت کرده باشید اگر در هنگام درمیان گذاشتنش با دیگران نتوانید از جذابیت و کاریزمای لازم بهره ببرید طرح شما سوخت می‌شود و معمولا کسی توجهی به آن نشان نمی‌دهد.

کاریزما و جذابیت فقط محدود به روابط عاطفی نیست و همان‌طور که اشاره شد می‌تواند تضمین‌کننده موفقیت کاری و درسی شما هم باشد. این‌طور هم نیست که فکر کنید هرکسی با میزان مشخصی از جذابیت به‌دنیا می‌آید و دیگر تمام نه جذابیت متغییری اکتسابی‌ست که مثل اعتمادبه‌نفس می‌تواند به شما در رسیدن به آینده‌ای که انتظارش را دارید کمک کند. یعنی جذاب بودن و شخصیت کاریزماتیک داشتن قابل یادگیری است.

در این گزارش شش کتاب که هرکدام با زبانی متفاوت سعی کرده‌اند تا به شما در بالابردن جذابیت و کاریزمای خود کمک کنند، معرفی شده است.

افسانه کاریزما

۶ کتاب کاریزما و جذابیت

 

نویسنده  در این اثر کوشیده تا توصیه‌ها و حرف‌هایش را با تکیه بر مقالات و مطالعات معتبر، مستند کرده و تا حد امکان، خواننده را به بررسی منابع بیشتر در زمینه‌ی پیشنهادهایش، ترغیب کند.

در مقایسه با کتاب قوانین کاریزما (که از نظر میزان علمی – تجاری بودن، مشابه هستند)، درست است که هر دو کتاب، به جنبه‌های ذهنی و رفتاری کاریزما پرداخته‌اند اما کتاب قوانین کاریزما در مقایسه با افسانه کاریزما، سهم بیشتری را به جنبه‌های ذهنی داده است.

در واقع فاکس کابان در کتاب خود، گاهی به سمت مهندسی معکوس کاریزما نزدیک شده و کوشیده است مخاطب را به تقلید از رفتار افراد کاریزماتیک، تشویق کند (مثلاً در نخستین صفحه‌ها با این پیشنهاد مواجه می‌شویم که پیش از این‌که پاسخ طرف مقابل را بدهید، همواره دو ثانیه سکوت کنید).

او می‌گوید افراد کاریزماتیک زندگی‌های جذابی دارند، آنها گزینه‌های عاشقانه بیشتری دارند، کسب و کارشان رونق دارد و استرس کمتری را تجربه می‌کنند. از نگاه نویسنده امروزه کاریزما به دانش کاربردی تبدیل شده است. کاری که این کتاب انجام می‌دهد این است که این دانش را با ابزارهای کاربردی و قابل اجرا به همراه نتایج قابل اندازه‌گیری در اختیار شما قرار می‌دهد. چراکه کاریزما سحر و جادو نیست، رفتاری است قابل فراگیری.

درواقع برخلاف تصور عامه مردم، افراد کاریزماتیک متولد نمی‌شوند تا از بدو تولد فطرتا جذاب باشند. اگر کاریزما یک ویژگی ذاتی بود، افراد کاریزماتیک می‌بایست همیشه جذاب و محبوب باشند در حالی که اینگونه نیست.

کابان کاریزما را نتیجه‌ رفتارهای غیرکلامی ویژه‌ای می‌داند، نه یک ویژگی اختصاصی ذاتی یا خارق‌العاده و توضیح می‌دهد یکی از دلایلی که بفهمیم چرا سطوح کاریزما نوسان می‌کند این است: وجود آن وابسته به این است که شخص این رفتارها را نشان می‌دهد یا خیر.

بخوانید: ۷ رمانی که زندگی در شوروی نشان میدهد

جذبه

جذبه

 

کتاب جذبه با زیرعنوان راز تاثیرگذاری و نفوذ: اصول تاثیرگذاری، الهام بخشی و جذب دیگران برای رسیدن به موفقیت نوشته‌ کرت دبلیو. مورتنسن، قوانینی را برای برخورداری از شخصیتی کاریزماتیک شرح می‌دهد که تأثیر قابل توجهی برای موفقیت در زندگی شخصی و کاری شما دارد.

نویسنده می‌پرسد آیا تا به حال دقت کرده‌اید که بعضی از افراد به راحتی و بدون هیچ تلاشی قادر هستند دیگران را به خود جذب کنند و بر آن‌ها تأثیر بگذارند؟ گاهی اوقات می‌بینید که بعضی از افراد به محض ورود به جایی توجه همه را به خود جلب می‌کنند. آن‌ها در هر کاری مدیری لایق و شایسته هستند و هر چیزی را که می‌خواهند قادرند به راحتی به دست آورند و می‌توانند هر کسی را که ملاقات می‌کنند روی آن تأثیر بگذارند.  او در این اثر راز تاثیرگذاری و نفوذ، روش‌های برخورداری از جذبه و نفوذ را برای رسیدن به موفقیت در زندگی فردی، اجتماعی و حرفه‌ای عرضه می‌کند.

کتاب درواقع روش‌های برخوردای از جذبه و نفوذ را برای دستیابی به موفقیت در زندگی فردی، اجتماعی و حرفه‌ای را شامل می‌شود و چگونگی برخورداری از این مهارت را به زبانی ساده به خواننده می‌آموزد.

بخوانید: ۸ کتاب برتر زیگموند فروید

چگونه انسانی دوست‌داشتنی باشیم؟

چگونه انسانی دوست‌داشتنی باشیم؟

 

کتاب چگونه انسانی دوست‌داشتنی باشیم نوشته برایان تریسی  و ران آردن با آموختن حقایقی ساده درباره‌ جذاب ‌بودن و شیوه‌هایی كه مطرح می‌کند، به خواننده کمک می‌کند تا وضعیت ارتباطی خود را با دیگران بهبود ببخشد و از آن لذت ببرد. کتاب می‌گوید در ابتدا، این شیوه‌ها را با اعضای خانواده‌ خود تمرین كنید و سپس آن‌ها را گسترش دهید.

نویسندگان می‌گویند توانایی شما برای ارتباط مؤثر برقرارکردن با دیگران هشتاد و پنج درصد موفقیت‌تان را در زندگی شغلی و شخصی تعیین خواهد کرد. پس «هوش اجتماعی» یا توانایی ارتباط برقرارکردن، گفت‌وگوکردن، مذاکره‌کردن و متقاعدکردن دیگران، ارزشمندترین و پربازده‌ترین نوع هوشمندی محسوب می‌شود. چنین هوشی را می‌توان پرورش داد.

در نگاه مولفان راه رسیدن به اوج رسیدن داشتن جذابیت داشته است و این ویژگی از همه‌چیز و هیچ‌چیز به‌وجود می‌آید: اراده‌ راسخ، حالت چهره، شیوه‌ی راه رفتن، تناسب اندام، آهنگ صدا، حرکت اندام‌های مختلف و … درواقع جذابیت‌داشتن تنها خوش‌تیپ‌بودن یا زیبا بودن معنا نمی‌دهد و کافی‌ست که دلنشین باشیم و كارهایی را انجام بدهیم كه انسان‌های دوست‌داشتنی انجام می‌دهند.

مثلا کتاب شرح می‌دهد که اگر می‌خواهید مردم ببینند كه با تمام وجود به سخنان آن‌ها گوش می‌كنید، باید چشمان‌تان را حركت دهید. هرچه فعالیت چشمان‌تان بیشتر باشد، به‌نظر می‌رسد كه بیشتر به موضوع علاقه دارید. هرچه فعالیت‌ چشمان‌تان كم‌تر باشد، به‌نظر می‌رسد كه كم‌تر به موضوع علاقه‌مند هستید. اگر چشمان‌تان حركت نكنند، به‌نظر می‌رسد كه هیچ علاقه‌ای به موضوع ندارید.

بخوانید:۷ رمان‌ سورئال

چگونه مردم را به خود جذب کنیم؟

چگونه مردم را به خود جذب کنیم؟

 

کتاب چگونه مردم را به خود جذب کنیم نوشته  لیل لوندز، راه نفوذ در دل‌ها را به خواننده نشان می‌دهد و روش‌های تضمین‌ شده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد تا روابط دوستانه و وعده‌های ملاقات، دوستی و معاشرت، مهمانی‌ها و صحبت‌های کوتاه، روابط در محیط‌های کار برایتان راحت‌تر باشد.

لوندز می‌گوید ارتباط مؤثر با دیگران نیاز به خلاقیت دارد و هر یک از ما در هر لحظه در شرایط ادراکی ویژه‌ای به سر می‌بریم. پس اگر از شیوه مورد علاقه شخص مخاطب خود استفاده کنید و خود را در سطح دیگران قرار دهید و از زبان آن‌ها برای انتقال نقطه نظرهای خود استفاده کنید او به اقدام و خواسته شما پاسخ مثبت خواهد داد و اغلب به نتیجه دلخواه موردنظر خود یعنی ارتباط مؤثر خواهید رسید. به عقیده او برای تسخیر دل‌ها، بهتر است به جای این که نگران باشید مردم در باره شما چه قضاوتی دارند، سعی کنید خود پیش قدم باشید. کاری کنید که موجب تحسین دیگران باشید.

نویسند همچنین تاکید دارد اگر می‌خواهید دیگران عاشق شما شوند، معطل نشوید و دست به کار شوید شما همان قدر جذاب هستید که می‌خواهید باشید. اگر شما احساس جذاب بودن بکنید دیگران هم شما را جذاب خواهند یافت. هم چنین اگر خود را غیر جذاب بدانید دیگران شما را جذاب نمی‌بینند. در این کتاب بر آن شده‌ایم تا راهکارهای ساده و عملی برای ارتباط موثر، جذاب بودن و هم چنین جذب دیگران در موقعیت‌های متفاوت ارائه نماییم. باشد که با بکارگیری این راهکارها ارتباط موفق و مؤثری داشته و جزء یکی از جذاب‌ترین و ماندگارترین‌ها باشید.

بخوانید:۸ کتاب برای آموزش مدیریت دارایی‌های شخصی

راهنمای دوست‌داشتنی بودن به روش آدری هپبورن

راهنمای دوست‌داشتنی بودن بع روش آدری هپبورن

 

ملیسا هلسترن در این کتاب، کوشیده از میان گفته‌ها و خاطرات ستاره تعطیلی رمی و صبحانه در تیفانی، از سال‌های تلخ جنگ جهانی تا دوران آرامش در سوییس، راه و رسم آدری بودن، و روش زندگی را بیرون بکشد.

کتاب ده فصل، دارد و همان تصویر آشنایی که از هپبورن در خاطر داریم یعنی یک بازیگر، یک خانم خانه، یک مادر، یک ستاره مد، مظهری از زن رشد یافته در شهرهای مدرن قرن بیستم، و البته یک عاشق شکلات! را پیش روی ما می‌گذارد. درواقع کتاب می‌خواهد بگوید که اگر بزرگترین ستاره دنیا هم باشی، اول باید یاد بگیری قشنگ زندگی کنی.

این کتاب نخستین بار در سال ۲۰۰۲ منتشر شده و جای خالی زندگی‌نامه‌ای را پر می‌کند که بارها و بارها از آدری هپبورن خواسته شد تا خودش آن را بنویسد. این کتاب به فلسفه زندگی نیز این ستاره سینما هم توجه ویژه‌ای دارد و با بررسی ریزبینانه مصاحبه‌های او در طول سال‌های مختلف، مخاطب را با شیوه نگرش این شخصیت دوست‌داشتنی درباره مسائل مختلف زندگی، همچون شغل، عشق، مادر بودن و روابط انسانی، آشنا می‌کند. کتاب راهنمای دوست داشتنی بودن به روش آدری هپبورن عکس‌هایی کمتر دیده شده، داستان‌های پشت صحنه و نظرات دوستان نزدیک هپبورن، از شخصیت واقعی این بازیگر محبوب و موفق را هم شامل می‌شود.

بخوانید:معرفی ۳ تن از ثروتمندترین داستان نویسان جهان

خرد خاص جذاب بودن

خرد خاص جذاب بودن

 

خرد خاص و جذاب بودن برای زنان در نیمه دوم عمر نوشته ژان شینودا بولن کتابی  برای زنان است تا بر اساس اصول روان‌شناسی یونگ و استفاده از کهن الگوهای زنانه به جنس خود کمک کند تا شناخت بهتری از روحات و خواسته‌هایشان د دوران میانسالی داشته باشند.

بولن کتابش را با صحبت درباره یائسگی شروع می‌کند و سپس وارد این موضوع می‌شود که چگونه می‌توان یک زن میانسال کامل بود. پس از آن پای بحث کهن الگوهای زنانه را وسط می‌کشد و به خوانندگانش کمک می کند تا از راز‌ و رمزهای زنانگی خود پرده بردارند. بررسی ویژگی‌های زنان در میانسالی و چگونگی روبه‌رو شدن با حالات روحی مختلفی همچون خشم، خوشحالی، شفقت و خرودورزی در این دوران نیز از دیگر بخش‌های این کتاب هستند.

او با کمک کهن الگوهای زنانه و ویژگی‌های آنان در این کتاب به زنان در شناخت بهتر خودشان در سنین میانسالی یاری می‌دهد. نویسنده کهن الگوها را به مثابه دانه‌هایی می‌داند که از روز اول درون انسان وجود داشته‌اند و بنا بر موقعیت و زمینه خود در دوره‌های مختلف زندگی فعال می‌شوند، آرام می‌گیرند و طغیان می‌کنند. آنها توان‌هایی هستند که در روان ما وجود دارند.

عناوین سرفصل‌های اصلی کتاب هم عبارتند از: نام او فرزانه است، او فراتر از فرزانگی است، او یک الهه است که میان‌سال می‌شود و او یک محفل است.