۱۵ کتاب پرفروش کودکان که باید آنها را برای کودکان خود تهیه کنید

۱۵ کتاب پرفروش کودکان که باید آنها را برای کودکان خود تهیه کنید

۱۵ کتاب پرفروش کودکان که باید آنها را برای کودکان خود تهیه کنید  اساسی‌ترین هدف کتابخانه کودک کمک به کتابخوان‌های خردسال است تا آگاهی و ادراک خود را درباره اطرافیان و جهان دور و نزدیک افزایش دهند و بیاموزند که چگونه مراحل رشد را بپیمایند و دریابند که گرچه نیاز به طی این مراحل در کودکی بیشتر احساس می‌شود ولی به محدوده سنی خاصی مقید نیست.

 

در زیر لیستی از کتابهای پر فروش و معروف کودکان را انتخاب کرده‌ایم که می‌توانید با کلیک بر لینک‌ها آنها را تهیه کنید. همچنین برای دیدن دیگر عناوین می‌توانید با استفاده از لینک‌ها آنها را مشاهده کنید.

 

کتاب حواستو جمع کن ۷، شناخت اعداد ۵ تا ۹ اثر فهیمه سیدناصری

 

کتاب حواستو جمع کن 7، شناخت اعداد 5 تا 9 اثر فهیمه سیدناصری

 

مجموعه حواستو جمع کن به توضیح آن دسته از فعالیت‌های آموزشی می‌پردازد که کودک شما با انجام آن‌ها می‌تواند مهارت‌های خود را در بسیاری از عرصه‌ها تقویت کند.

کتاب قصه های شب اثر برادران گریم

کتاب قصه های شب اثر برادران گریم - مجموعه اول

 

مجموعه‌ی اول «قصه‌های شب» نوشته‌ی برادران گریم جلدهای اول تا پنجم این مجموعه را دربردارد. ترجمه‌ی این اثر را «سپیده خلیلی» و تصویرگری آن را «مهرنوش معصومیان» انجام داده‌ است. این کتاب شامل پنجاه داستان برای کودکان دبستانی است و در پایان کتاب دوم دبستان معرفی شده است. «هنسل و گرتل و ۱۰ قصه دیگر»، «بندانگشتی و ۱۰ قصه دیگر»، «غاز طلایی و ۸ قصه دیگر»، «جادوگر و مادربزرگش و ۹ قصه دیگر» و «کلاغ غیبگو و ۸ قصه دیگر» عنوان کتاب‌های این مجموعه است. کتاب حاضر را انتشارات «قدیانی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

 کتاب آقا گاوه اثر زوزا ورباوا

کتاب آقا گاوه اثر زوزا ورباوا

 

نقاشی‌های ساده و رنگارنگ این کتاب‌ها، کودک را با حیوانات گوناگون مزرعه آشنا می‌کند.

کتاب خانم اردکه اثر زوزا ورباوا

کتاب خانم اردکه اثر زوزا ورباوا

 

کتاب مامان بیا جیش دارم اثر شکوه قاسم نیا 

کتاب مامان بیا جیش دارم اثر شکوه قاسم نیا

 

کودک به‌طور معمول از دوسالگی حرف زدن را آغاز می‌کند و توانایی کسب استقلال و عدم وابستگی را تجربه می‌کند. او می‌تواند نیازها و خواسته‌های خود را بر زبان بیاورد و آمادگی خویش را برای انجام تدریجی کارها اعلام کند. یکی از مهم‌ترین نیازها دفع ادرار است. وقتی کودک می‌گوید: مامان بیا جیش دارم باید او را کمک کنیم تا کم‌کم خودش این کار را انجام دهد. مؤثرترین کمک به کودک در این مرحله از رشد این است که او را به نشستن در لگن آشنا و تشویق کنیم. این امر باید به‌صورت بازی و یا کاری جالب‌توجه جلوه داده شود تا کودک از آن روی نگرداند و به آن عادت کند. تصاویر کودکانه و اشعار این کتاب کودک را به نشستن بر لگن آشنا می‌کند و درعین‌حال تفاوت‌های بدن حیوانات را به کودک می‌آموزد.

کتاب حواستو جمع کن ۱

کتاب حواستو جمع کن 1، تطابق و هماهنگی اثر فهیمه سیدناصری

 

کتاب «حواستو جمع کن ۱، تطابق و هماهنگی» نوشته‌ی «فهیمه سیدناصری» است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «مجموعه حواستو جمع کن به توضیح آن دسته از فعالیت‌های آموزشی می‌پردازد که کودک شما با انجام آن‌ها می‌تواند مهارت‌های خود را در بسیاری از عرصه‌ها تقویت کند. این مجموعه کمک آموزشی می‌تواند توسط اولیا و مربیان محترم در خانه و در مراکز پیش دبستانی، در مهد کودک‌ها و در کلاس‌های آمادگی برای کودکان با نیازهای ویژه مورد استفاده قرار گیرد.

آموزش‌های این مجموع ضمن ایجاد میل و شوق به یادگیری در کودکان و تقویت تمرکز و دقت در تمام زمینه های آموزشی و آشنا نمودن آنان با دنیای اطراف خود، کودکان را آماده آموزش‌های کلاس اول می‌کند. اهداف آموزشی این مجموعه عبارتند از: شکل شناسی، تشخیص و ارتباطات، تمرکز و دقت تفاوت‌ها و تشابه‌ها، درک فضایی مفاهیم علوم و طبقه بندی گیاهان و جانوران آشنایی با کاربرد وسایل و ارتباط با محیط اطراف مفاهیم ریاضی و آموزش ریاضی هماهنگی چشم و دست.» کتاب حاضر را نشر «ذکر» منتشر کرده است.

 

کتاب ۴۴ قصه از هانس کریستین آندرسن

کتاب 44 قصه از هانس کریستین آندرسن

 

در این مجموعه ۴۴قصه کوتاه و بلند از”هانس کریستین اندرسن “برای کودکان و نوجوانان ترجمه شده است .یکی از قصه‌های این مجموعه به نام “شکوفه‌های سیب “حکایت خودبینی و غرور یک شاخه پر شکوفه درخت سیب است ;این شاخه زیبا را شاهزاده خانمی از درخت می‌چیند و آن را در یک گلدان، پشت پنجره قصر می‌گذارد .شکوفه‌های سیب از پشت پنجره، با خودپسندی به حال گل‌های زرد رنگ قاصدک باغچه تاسف می‌خورند ;از این که گل‌های بی ارزشی هستند و در زیر پا له می‌شوند .

اما خورشید پر فروغ که نورش را از هیچ یک دریغ نمی‌کند، به شکوفه‌های سیب نشان می‌دهد که گل‌های قاصدک نیز برای همگان زیبا هستند، زیرا شاهزاده خانم اندکی بعد با دسته گلی از گل‌های قاصدک به اتاق می‌آید و با احتیاط بسیار آنها را کنار گلدان شکوفه‌های سیب قرار می‌دهد .” کتاب حاضر را انتشارات «قدیانی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

کتاب دنیای معرکه تام گیتس اثر لیز پیشون

کتاب دنیای معرکه تام گیتس اثر لیز پیشون

 

کتاب «دنیای معرکه‌ی تام گیتس» اثر «لیز پیشون» است. تصویرگری این کتاب را نیز خود نویسنده انجام داده است و «بهرنگ رجبی» آن را به فارسی برگردانده است. این کتاب اولین جلد از مجموعه‌ی «تام گیتس» است. این مجموعه برنده‌ی جایزه‌ی طنز «رولد دال» در سال ۲۰۱۱ شده است. کتاب مذکور برای گروه کودک و نوجوان نوشته شده است. تصاویر کتاب نیز به گونه‌ای است که جذابیت متن آن را بیشتر کرده است. در قسمتی از کتاب آمده است: «صبح اولین روز مدرسه بعد از تعطیلات است. تام تازه می‌فهمد که تکلیف تعطیلاتش را انجام نداده.

جای همه‌ی میزهای کلاس عوض شده و مارکوس زرزرو بغل‌دستی تام شده. آقای فولرمن هم نقشه‌هایی در سر دارد. همه‌ی این‌ها برای تام شروع یک فاجعه است اما …» در مورد نویسنده نیز آمده است: «پیشون متولد ۱۹۶۳ در لندن است. از کودکی عاشق نقاشی کشیدن بود، در دانشگاه گرافیک خواند و بعد هم شد تصویرگر کتاب کودکان. مجموعه ماجراهای تام گیتس اولین مجموعه‌ای است که تا به حال برای نوجوانان نوشته او تاکنون ده جلدش را منتشر کرده است.» این کتاب را انتشارات «هوپا»  به چاپ رسانده است.

کتاب پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته اثر ناصر کشاورز

 

کتاب پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته اثر ناصر کشاورز

۸ مجموعه کتاب طنز برای کودکان و نوجوانان

کتاب مصور «پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته» سروده‌ی «ناصر کشاورز» است. این کتاب یکی از جلدهای مجموعه‌ی ۱۲ جلدی «ترانه‌های می می نی و مامانی» است که با شعرهایی تربیتی و آموزنده برای کودکان گروه سنی (الف) و (ب) منتشر شده است. می می نی بچه میمون بازیگوشی است که همیشه رفتاری از او سر می‌زند یا مشکلی برایش پیش می‌آید که جریان قصه را پیش می‌برد. در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «در این کتاب، دروغ می‌می‌نی در ماجرای شکستن ظرف شیرینی برملا می‌شود و دردسر تازه‌ای درست می‌‌کند. مجموعه کتاب‌های می‌می‌نی قصه‌های منظومی از بچه میمونی بازیگوش و شیرین است.

در هر کتاب مشکلی رفتاری از می‌می‌نی سر می‌زند و یا حادثه‌ای برای او پیش می‌آید که در نهایت تجربه‌اش بیش‌تر می‌شود.» «درخت و برگ و ریشه می می نی پیدا می‌شه»، «پرنده رو درخته می می نی شده شلخته»، «می می نی تولد و مهمونی»، «می می نی حالا تمیزترینی»، «می می نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»، «می می نی یه عالمه شیرینی»، «می می نی الهی بد نبینی»، «می می نی گل میکشه یا نی نی»، «می می نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره»، «می می نی چه دوست نازنینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته» و «می می نی پشت پرده یه سکه پیدا کرده» عنوان‌های ۱۲ جلد مجموعه‌ی ترانه‌های می می نی و مامانی است. کتاب حاضر را نشر «افق» منتشر کرده است.

کتاب خانه درختی ۱۳ طبقه اثر اندی گریفیتس 

کتاب خانه درختی 13 طبقه اثر اندی گریفیتس

 

کتاب «خانه درختی ۱۳ طبقه» اثر «اندی گریفیتس» است. تصویرگری این کتاب را «تری دنتون» انجام داده است و «آنیتا یارمحمدی» آن را به فارسی برگردانده است.کتاب مذکور برای گروه کودک و نوجوان نوشته شده است. تصاویر کتاب نیز به گونه‌ای است که جذابیت متن آن را بیشتر کرده است. در قسمتی از کتاب آمده است: «تری و اندی برای ما از خانه‌ی درختی سیزده‌طبقه‌شان می‌گویند. توی هر طبقه کلی خبر و ماجراست. حوضچه‌ی کوسه‌های آدم‌خوار، آزمایشگاه مخفی زیرزمینی، رصدخانه و منجنیق غول‌پیکر، مسیر گنده‌ی بولینگ، استخری که می‌شود داخلش را دید و کلی چیزهای باحال دیگر.

کتاب آقا بزی اثر زوزا ورباواکتاب آقا بزی اثر زوزا ورباوا

۷ رمان گوتیک و ترکیب خواندنی ترس و عشق و هیولا

نقاشی‌های ساده و رنگارنگ این کتاب‌ها، کودک را با حیوانات گوناگون مزرعه آشنا می‌کند.

کتاب پاستیل های بنفش اثر کاترین اپلگیت

کتاب پاستیل های بنفش اثر کاترین اپلگیت

معرفی کتاب پس از تو از جوجو مویز

کتاب «پاستیل‌های بنفش» نوشته‌ی «کاترین اپلگیت» و ترجمه‌ی «آناهیتا حضرتی» است. ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: «جکسون در خانواده‌ای چهارنفره زندگی می‌کند. پدر او بیمار شد و کارش را از دست داد. مادر جکسون به‌عنوان پیشخدمت در رستوران‌های مختلف مشغول به کار است، اما زندگی برایشان خیلی سخت می‌گذرد و از نظر مالی تحت فشار هستند. تا الان یک بار مجبور شده‌اند که همه‌ی داروندار خود را بفروشند و برای مدتی در ماشین خود زندگی کنند.

بعد از چند سال دوباره با مشکل مواجه شده‌اند و احتمال اینکه دوباره مجبور شوند در ماشین زندگی کنند خیلی زیاد است. جکسون که خود را فردی منطقی می‌داند سعی می‌کند برای خانواده‌اش دردسر درست نکند، اما حضور دوست خیالی‌اش کرنشا چارچوب ذهنی‌اش را به هم می‌زند.

کتاب ۳۶۵ قصه برای شبهای سال اثر مژگان شیخی 

کتاب 365 قصه برای شبهای سال اثر مژگان شیخی

کتاب «۳۶۵ قصه برای شب‌های سال» اثر «مژگان شیخ » است. تصویرگری این کتاب را «عطیه سهرابی» انجام داده است. این کتاب دربردارنده‌ی ۳۶۵ قصه با موضوعات و تصویرسازی‌های متفاوت است. مطالب این کتاب عموما قصه‌هایی با شخصیت‌های متنوع و ماجراهای جالب‌اند که در یک کتاب گردآوری شده‌اند. در این کتاب سعی شده است از شکل‌های متنوع قصه، داستان، افسانه و حکایت های ایرانی بهره گرفته شود. مجموعه حاضر در عین لذت بخشیدن به بچه‌ها، به محتوای آثار نیز توجه کرده است. در پشت جلد کتاب امده است:

«این کتاب مجموعه تالیفی از داستان ها وقصه های ایرانی است؛ قصه هایی از روزگار قدیم تا امروز، از دیو و پری و اژدها گرفته تا حیوان و عروسک و آدم. از جادوگرها و جادوهایشان تا بچه‌ها و اسباب‌باز‌ی هایشان. قصه‌هایی با شخصیت‌های متنوع و ماجراهای جالب.» این کتاب با تصویرسازی‌های متنوع، از این نظر نیز کتابی مناسب برای رده‌ی سنی کودکان است. این کتاب را انتشارات «قدیانی» منتشر کرده است.

کتاب مجموعه فسقلی ها اثر تونی گراس 

کتاب مجموعه فسقلی ها اثر تونی گراس - جلدهای 1 تا 30

 

مجموعه‌ی مصور سی جلدی «فسقلی‌ها» نوشته‌ی «تونی گراس» توسط جمعی از مترجمان به فارسی برگردانده شده است. در کتاب حاضر، سی جلد این مجموعه در یک مجلد تدوین شده است. عنوان آن‌ها از این قرار است: «فری فراموش‌کار»، «ددی دست‌وپاچلفتی»، «کاکا کثیفه»، «شوشو شکمو»، «مومو اخمو»، «لی‌لی لجبازه»، «جی‌جی جیغ‌جیغو»، «نانی نازنازو»، «هانی همه‌چی‌دان»، «بابی بی‌باک»، «ریسی رییس»، «چی‌چی خبرچین»، «کامی‌کمکی»، «جودی جدی»، «دی‌دی دیرکن»، «جالی خجالتی»، «تلی تلویزیونی»، «کاکی کنجکاو»، «بیدی بی‌ادب»، «بیلی بی‌حوصله»، «مری مرتب»، «تاشی آتش‌پاره»، «سالی سلامت»، «هامی همیشه بیدار»، «بالی خوش‌لباس»

، «قلی قلقلکی»، «نگی نگران»، «هالی حال به هم زن»، «آنا خانم خانم‌ها»، و «بوبی بوگندو». مجموعه‌ی فسقلی‌ها دربرگیرنده‌ی سی جلد کتاب است که شخصیت اصلی هر یک از آن‌ها دختر یا پسر کوچولویی است که یک ویژگی یا عادتی منفی دارد: لجباز است؛ زیادی غذا می‌خورد؛ بیش از حد تلویزیون تماشا می‌کند؛ خجالتی است؛ خبرچینی می‌کند؛ جیغ و داد راه می‌اندازد و… این داستان‌ها به‌گونه‌ای هستند که خواننده خردسال از همان ابتدا، بدی رفتار شخصیت داستان را حس می‌کند و متوجه زشتی کارش می‌شود. مجموعه مصور فسقلی‌ها توسط انتشارات «قدیانی» برای کودکان پیش‌دبستانی و سال‌های اول و دوم دبستان منتشر شده و در اختیار آنان قرار گرفته است.