معرفی ۳ تن از ثروتمندترین داستان نویسان جهان

معرفی ۳ تن از ثروتمندترین داستان نویسان جهان

جی کی رولینگ J.K. ROWLING ، یک میلیارد دلار معرفی ۳ تن از ثروتمندترین داستان نویسان جهان

جوآن روولینگن (Joanne Rowling) نه تنها ثروتمندترین داستان‌نویس، بلکه ثرومندترین نویسنده در تمامی ژانرهاست. این نویسنده واقعا لایق هر پنی پولی است که از نویسندگی به دست آورده است. این نویسنده قبل از اینکه اولنی کتابش را به چاپ برساند، به سختی خرجی روزانه‌ی خود را در می‌آورد و پس از چاپ شدن اولین کتابش، شهرت و شروع کسب ثروتش نیز آغاز گردید.

این نویسنده تنها میلیاردی است که تا به امروز بیشترین کمک را به موسسه‌های خیریه کرده است. در حال حاضر نیز زندگی بسیار خوب با امکانات فوق‌العاده‌ای دارد . جالب است بدانید این نویسنده مجموعه کتاب هری پاتر خود را از قصه‌های شبانه‌ای که برای پسرش تعریف می‌کرد شروع کرد.

در واقع انگیزه‌ی او برای تبدیل کردن این داستان به کتاب زمانی رنگ واقعیت به خود گرفته بود که یک روز در ایستگاه قطار این ایده به ذهنش خطور کرده بود. از آن جا بود که تصمیم گرفت رمان هری پاتر را بنویسد.

کتاب هری پاتر داستان پسری را روایت می‌کند پدر و مادرش توسط یک جادوگر شرور کشته می‌شوند  و او وقتی خود را می‌شناسد که باید به یک مدرسه جادوگری برود. او در ۶ سالگی به یک مدرسه جادوگرفته رفته و این مهارت را به خوبی می‌آموزد. او در این مدرسه با اتفاقات خطرناکی دست و پنجه نرم می‌کند و این داستان سرشار از ماجراجویی است.

 

دن براون DAN BROWN با ثروت ۱۶۰ میلیون دلار 

دن براون

دن براون محبوبیت خود را در سرتاسر جهان با داستانهایش در ژانر معمایی به دست آورد. خواندن این داستانها چیزی کمتر از تجربه‌ی ترن هوایی کوستر نیست. معروف‌ترین کتاب های او، «کد داوینچی»، «دیوانه و فرشتگان» و «شیاطین» نام دارند که برگفته از داستان‌های تاریخی هستند.

به طور مثال کتاب «فرشته ها و شیاطین» او داستان تهدید یک کلیسای کاتولیک را روایت می کند که قرار است با بمب منفجر شود.

در کتابهای این نویسنده معروف علاقه‌ی وی به تکنولوژی و تاریخ کاملا مشخص است.

او در همه داستانهای خود پازلی را نمایش می‌دهد که خواننده باید آن را حل کند و همین موضوع منجر به سرگرم کنننده بودن داستانهای او شده است.

هم چنین یکی از دلایل پر فروش بودن کتابهایش، شیطینیتی است که بین مذهبهای مختلف به راه انداخته و به همین دلیل البته انتقادهای بسیاری به او شده است. این نویسنده حدود ۲۰ میلیون دلار در هر سال درآمد دارد که برای هر نویسنده‌ای درآمدی رویایی است.

۵ رمان برگزیده جایزه بهترین کتاب نوجوان پنسیلوانیا

آر استین R.L STINE با ثروت ۲۰۰ میلیون دلار 

R.L STINE

این نویسنده نیازی به معرفی ندارد! شاید شما هم زمانی که در حال چرخ زدن در کتابخانه مدرسه و یا دانشگاه بوده‌اید، تصادفی با کتابهای این نویسنده برخورد کرده باشید. دلیل محبوبیت داستانهای او وحشتناک بودن آنها است.

داستانهای این نویسنده، مانند استیفن کینگ، خیلی ترسناک نیست و به جای نقل داستانهای خیلی ترسناک، نوعی وحشت دوستانه را مطرح می‌کند که بچه‌ها می‌توانند بدون هیچ مشکلی داستان‌های او را تا انتها دنبال کنند. کتابهای او برای تمام افرادی که به دنبال یک ماجراجویی همراه با کمی ترس هستند، مناسب است.

نویسندگان متعددی در دنیا هستند که از این راه معروف و ثروتمند شده‌اند و  ما درا ین مطلب تنها ۳ مورد از آنها را به شما معرفی کردیم.